Inne produkty


Spa background with lavender oil and mint on bamboo woodOlejki eteryczne i bioekstrakty

Olejki eteryczne i bioekstrakty są coraz częściej stosowane w żywieniu zwierząt jako alternatywa preparatów chemicznych. Udowodniono, że odpowiednio dobrane składniki ziołowe mogą z powodzeniem zastępować antybiotykowe stymulatory wzrostu, preparaty profilaktyczne, a nawet lecznicze.

Firma Algavita posiada w swojej ofercie szeroką gamę ekstraktów roślinnych i olejków eterycznych. Jesteśmy w stanie spełnić wysokie wymagania producentów pasz i dodatków paszowych co do jakości i ilości potrzebnych surowców ziołowych. W celu uzyskania szczegółowych informacji prosimy o bezpośredni kontakt z firmą Algavita.


Mycobond

mycobond-lPreparat Mycobond jest specjalnie przygotowaną mieszanką naturalnych glinokrzemianów. Dzięki silnym właściwościom sorbcyjnym preparat wiąże występujące w paszach groźne mykotoksyny. W związanej formie niebezpieczne toksyny przechodzą przez przewód pokarmowy i są bezpiecznie wydalane z kałem. Mycobond jest związkiem obojętnym i nie reaguje z witaminami, pierwiastkami śladowymi i aminokwasami. Jest w pełni bezpieczny dla zwierząt, ludzi i środowiska, dlatego został zaliczony do substancji dozwolonych w rolnictwie ekologicznym (E561).

Dodatkowe korzyści ze stosowania preparatu:

  • ułatwia mieszanie surowców paszowych oraz granulowanie pasz o dużej zawartości tłuszczu;
  • oprawia współczynnik wykorzystania paszy (lepsze trawienie dzięki spowalnianiu przechodzenia paszy przez jelita);
  • zmniejsza wilgotność odchodów i ściółki oraz redukuje poziom amoniaku w pomieszczeniach inwentarskich.

Zaleca się stosowanie preparatu Mycobond w mieszankach paszowych dla wszystkich gatunków i grup wiekowych zwierząt w dawce zależnej od stopnia skażenia mykotoksynami. Przeciętne dawkowanie wynosi 1-5 kg na tonę paszy.

Toksyną najczęściej występującą w paszach i surowcach paszowych jest aflatoksyna B1. Dawkowanie preparatu w ilości 1 kg/t na każde 20 ppb tej toksyny obecnej w paszy gwarantuje jej całkowite związanie (99,7%). Stopień wiązania zearalenonu, DON, ochratoksyny, cytryniny i T-2 jest niższy, dlatego do ich związania może być potrzebne zastosowanie większych dawek preparatu. W celu uzyskania szczegółowych informacji na temat dawkowania produktu prosimy o bezpośredni kontakt z firmą Algavita.


czerwony-kamien-lCzerwony kamień

Czerwony kamień jest naturalnym produktem mineralnym wyprodukowanym z wysokiej jakości glinki. Stanowi cenny składnik mieszanek mineralnych dla gołębi.

Czerwony kamień zawiera ważne dla zdrowia związki mineralne i pierwiastki śladowe. Poprawia trawienie i zmniejsza wilgotność odchodów.

W kontrolowanym procesie produkcyjnym glinka jest wypalana w wysokich temperaturach, a następnie oczyszczana i przesiewana przez sito do uzyskania granulacji 2,0-5,5 mm. Gotowy produkt jest dostępny w workach 1000 kg.

 


MicroFibra

MicroFibra jest paszową mieszanką uzupełniającą, składającą się z włókna pszenicy i mączki z norweskich makroalg gatunku Ascophyllum nodosum. MicroFibra została specjalnie stworzona dla zwierząt monogastrycznych, a szczególnie dla prosiąt. Dzięki unikalnej kompozycji i fermentowalności, MicroFibra posiada działanie prebiotycznie, poprawiając zdrowotność układu pokarmowego macior w okresie okołoporodowym oraz prosiąt w okresie odsadzania i sytuacjach stresowych (przemieszczanie, szczepienie).

Algi morskie

Pochodzące z Morza Północnego wodorosty gatunku Ascophyllum nodosum dzięki zawartości cennych polisacharydów (fukoidyna, laminaryna, alginiany) są uznane za nutraceutyki. Posiadają one bowiem działanie prebiotyczne polegające na stymulowaniu rozwoju i utrzymaniu aktywności korzystnej mikroflory jelitowej. Oprócz tego fukoidyna posiada silne działanie przeciwzapalne, co jest szczególne ważne w okresie okołoporodowym oraz odsadzeniowym. Znaczna zawartość jodu w postaci organicznej wywiera stymulujący wpływ na produkcję mleka. Mączka z makroalg gatunku Ascophyllum jest również skuteczna w ograniczeniu niekorzystnego wpływu pasz skażonych sporyszem.

microfibra-lWłókno pszenicy

MicroFibra zawiera wyselekcjonowaną frakcję włókna pszenicy, która pochodzi z powierzchniowych warstw oraz zawiera warstwę aleuronową. Ziarna warstwy aleuronowej zawierają duże ilości białka w postaci różnych enzymów (amylaza, glukanaza, fitaza, ksylanaza), których zadaniem jest mobilizacja zapasowych składników odżywczych podczas kiełkowania nasion. Stopień wykorzystania tych enzymów przez zwierzęta jest zwykle niski, ponieważ są one uwięzione w ziarnach aleuronowych. Przeprowadzenie mikronizacji włókna pszenicy umożliwia ich szybkie uwolnienie.

Mikronizacja

MicroFibra jest mikronizowaną mączką o wielkości cząstek poniżej 100 mikronów. W procesie mikronizacji są rozrywane ściany komórkowe surowców. Zabieg ten ułatwia uwalnianie naturalnych enzymów zawartych w ziarnach aleuronowych pszenicy, a także poprawia strawność polisacharydów zarówno pszenicy, jak i wodorostów. Innymi słowy, mikronizacja zwiększa fermentowalność cukrów złożonych obecnych w algach morskich i włóknie pszenicy. Mikronizacja zwiększa zdolność materiałów paszowych do zatrzymania wody oraz przyspiesza jej wiązanie przez alginiany, co pozytywnie wpływa na konsystencję odchodów i zmniejsza stężenie amoniaku w pomieszczeniach inwentarskich. Udowodniono też, że mikronizowane włókno posiada zdolność wiązania występujących w paszach ochratoksyn.

Zastosowanie

MicroFibra jest doskonale skomponowaną mieszanką naturalnych materiałów paszowych, które chronią układ pokarmowy w krytycznych okresach chowu macior (okołoporodowy) i prosiąt (odsadzanie, przemieszczanie, szczepienie). MicroFibra zwiększa pobranie paszy u odsadzonych prosiąt, co wywiera pozytywny wpływ na przyrosty masy ciała.

Skład: woda 6-8%, białko surowe 14 %, włókno surowe 9%, tłuszcz surowy 4%, lizyna 0,55%, metionina 0,2%, wapń 0,73%, sód 0,62%, fosfor 0,59%, magnez 0,38%.

Zalecane dawkowanie: 5-10 kg na tonę paszy pełnoporcjowej dla prosiąt; 10-20 kg na tonę paszy dla macior w zależności od stopnia nasilenia biegunek.