O firmie

Firma Algavita od momentu założenia oferuje wyłącznie naturalne produkty pochodzenia roślinnego i mineralnego. Specjalizujemy się w żywieniu zwierząt oraz fitoterapii. W oparciu o doświadczenie i specjalistyczną wiedzę starannie dobieramy unikalne produkty wspomagające produkcję zwierzęcą z uwzględnieniem aspektu zdrowotnego.

Do sztandarowych produktów firmy należą morskie muszle wapienne, algi morskie oraz produkty ze strąków drzewa karobowego. Ważne miejsce w naszej ofercie zajmują również enzymy paszowe, olejki eteryczne, oleje SFE i ekstrakty ziołowe, pobudzające apetyt, zwiększające odporność organizmu oraz działające leczniczo przy różnych schorzeniach.

Szeroka gama produktów dla zwierząt domowych i gospodarskich pomaga zapewnić dobre zdrowie, poprawić wyniki produkcyjne oraz ograniczyć stosowanie chemicznych preparatów leczniczych i stymulujących. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do producentów pasz i dodatków paszowych, stawiających na wysoką jakość produktów, dbających o zdrowie zwierząt i ludzi oraz zaopatrujących producentów żywności ekologicznej.

Wszystkie oferowane produkty są produkowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości przez renomowanych europejskich producentów, a firma Algavita jest wpisana do prowadzonego przez Inspektorat Weterynarii rejestru podmiotów działających na rynku pasz. Należy też dodać, że firma Algavita należy do przedsiębiorstw przyjaznych środowisku oraz wyznających zasadę uczciwości w biznesie.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa został doceniony przez Instytut Europejskiego Biznesu, czego dowodem jest przyznanie Spółce Algavita tytułu Gepard Biznesu w latach 2017, 2019 i 2023.

Rozwijając naszą działalność chętnie nawiążemy współpracę z zakładami produkcji zwierzęcej, producentami pasz i premiksów mineralno-witaminowych oraz hurtowniami dodatków paszowych zaopatrującymi drobnych producentów.