O firmie

Firma Algavita od momentu założenia oferuje wyłącznie naturalne produkty pochodzenia roślinnego i mineralnego. Specjalizujemy się w żywieniu zwierząt oraz medycynie naturalnej. W oparciu o doświadczenie i specjalistyczną wiedzę starannie dobieramy unikalne produkty wspomagające produkcję zwierzęcą z uwzględnieniem aspektu zdrowotnego.

W ofercie firmy Algavita znajdują się nie tylko surowce będące źródłem ważnych składników pokarmowych, takich jak wapń (muszle morskie), węglowodany (chleb świętojański) czy mikroelementy (algi morskie), ale również cały szereg olejków eterycznych, olejów SFE  i ekstraktów ziołowych, pobudzających apetyt, zwiększających odporność organizmu oraz działających leczniczo przy różnych schorzeniach.

Szeroka gama produktów dla zwierząt domowych i gospodarskich pomaga zapewnić dobre zdrowie, poprawić wyniki produkcyjne oraz ograniczyć stosowanie chemicznych preparatów leczniczych i stymulujących. Swoją ofertę kierujemy przede wszystkim do producentów pasz i dodatków paszowych, stawiających na wysoką jakość produktów, dbających o zdrowie zwierząt i ludzi oraz zaopatrujących producentów żywności ekologicznej.

Wszystkie oferowane produkty są produkowane z zachowaniem najwyższych standardów jakości przez renomowanych europejskich producentów, a firma Algavita jest wpisana do prowadzonego przez Inspektorat Weterynarii rejestru podmiotów działających na rynku pasz. Należy też dodać, że firma Algavita należy do przedsiębiorstw przyjaznych środowisku oraz wyznających zasadę uczciwości w biznesie.

Dynamiczny rozwój przedsiębiorstwa został doceniony przez Redakcję Magazynu Przedsiębiorców „Europejska Firma”, czego dowodem jest przyznanie Spółce Algavita tytułu Gepard Biznesu w latach 2017 i 2019.

Kontynuując naszą działalność chętnie nawiążemy współpracę z zakładami produkcji zwierzęcej, producentami pasz i premiksów mineralno-witaminowych oraz hurtowniami dodatków paszowych zaopatrującymi drobnych producentów.