Schizochytrium

Schizochytrium to rodzaj jednokomórkowych alg morskich, wykorzystywanych jako źródło ważnych dla zdrowia kwasów tłuszczowych z grupy omega-3. Produkowana w specjalnym reaktorze biotechnologicznym biomasa z tych mikroalg jest szeroko stosowana w żywieniu ludzi i zwierząt. W nowoczesnym żywieniu zwierząt mikroalgi Schizochytrium stanowią obecnie główną alternatywę dla oleju z ryb jako źródła kwasów z grupy omega-3 zarówno pod względem jakości, jak i opłacalności stosowania.

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie schizochytrium.png

Vitalg DHA

Mikroalgi rodzaju Schizochytrium są głownym składnikiem preparatu Vitalg DHA. Jest to innowacyjny produkt wytworzony z wykorzystaniem nowoczesnej technologii mikrootoczkowania, dzięki której posiada wiele zalet w stosunku do zwykłej biomasy z Schizochytrium. Przede wszystkim jest to produkt wyróżniający się wysoką stabilnością, którego przechowywanie i transport nie wymagają specjalnych warunków. Mikrootoczkowany Vitalg DHA jest zaliczany do produktów typu by-pass dla przeżuwaczy, ponieważ zawarte w algach kwasy tłuszczowe nie są uwalniane w żwaczu, a wchłaniają się dopiero w jelitach cienkich.

Oparty wyłącznie na naturalnych składnikach i wolny od GMO  produkt jest kwalifikowany jako pasza uzupełniająca i jest łatwy w zastosowaniu.

Vitalg DHA jest zalecany do stosowania w paszy dla wszystkich gatunków zwierząt gospodarskich (zarówno monogastrycznych, jak i przeżuwaczy) oraz jako składnik karmy dla zwierząt domowych (psów, kotów). Zastosowanie dodatku Vitalg DHA poprawia jakość produktów pochodzenia zwierzęcego zwiększając zawartość cennego DHA w mięsie, mleku czy jajach. Jako produkt typu by-pass Vitalg DHA jest szczególnie polecany dla wysokowydajnych krów ze względu na jego pozytywny wpływ na wskaźniki reprodukcyjne.

Dawkowanie preparatu Vitalg DHA w paszy należy kalkulować w oparciu o 11% zawartość DHA oraz zapotrzebowanie poszczególnych gatunków zwierząt na kwasy tłuszczowe. W przypadku koni zwykle zaleca się dodatek 40-60 g preparatu na sztukę dziennie, a w przypadku koni sportowych – 80-120 g na sztukę dziennie.

Skład produktu: nasycone kwasy tłuszczowe (olej sojowy i palmowy), biomasa z mikroalgi rodzaju Schizochytrium, węglan wapnia. Dane analizy chemicznej: wilgotność 2%, białko surowe 4%, tłuszcz surowy 80%, popiół surowy 4%, włókno surowe 0,8%, lizyna 0,1%, metionina 0,1%, sód 0,6%. Produkt jest dostępny w workach 20 kg lub słoikach 1 kg (przy zamówieniach min. 100 kg).